Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wezmą udział w V Przemyskim Święcie Ulic. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu wzięła czynny udział w pikniku osiedlowym w dniu 7 września 2014 r. zorganizowanym przez Radę Osiedla „Kruhel Wielki” na zakończenie lata przy ul. Romualda Rosłońskiego. Przy słonecznej, wrześniowej pogodzie nauczyciele naszej szkoły umilali dzieciom czas poprzez kreatywne malowanie twarzy, robienie figurek z dmuchanych balonów oraz wspólne puszczanie baniek mydlanych.

GALERIA

Ulice Starego Miasta w tym: Kazimierzowska i Frańciszkańska to obwód Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Co roku nasza szkoła aktywnie uczestniczy w miejskich obchodach święta ulic. W tym roku uczniowie z klasy III a zaprezentowali wiązankę tańców. Stoisko naszej szkoły tętniło atrakcjami min: malowanie twarzy, balonowe fiigurki, malowanie farbami. Wzięliśmy udział w korowodzie. Uczniowie poprzebierani w historyczne stroje z tarczą szkoły na transparencie przeszli pod opieką dyrektora, nauczycieli i rodziców przez miasto, a następnie dołączyli do zabaw oferowanych przez różne instytucje mające tego dnia tu swoje stoiska.

sp1-I-miejsceW dniu 11 września 2014 roku na boisku „Orlik" przy ulicy Dworskiego odbył się finał powiatowy V Turnieju „Orlika". Nasi chłopcy w pięknym stylu wygrali turniej, uzyskując awans do półfinałów wojewódzkich.

Drużyna wystąpiła w składzie:
Dominik Zaleszczyk, Łukasz Starosta, Filip Dobosz, Miłosz Kowalczyk, Hubert Pierożek, Dominik Stodoliński, Jakub Pogorzelec, Karol Walczyszewski, Kamil Krowiak, Dawid Pic.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu przyłączyła się do narodowego czytania dzieł noblisty, Henryka Sienkiewicza. Tego dnia w szkole rozbrzmiewał zabytkowy ręczny dzwonek, który miał uczniom pokazać, jakie dzwonki słyszał patron szkoły, kiedy sam był uczniem. Pan Dyrektor Maciej Kozłowski powitał uczniów i nauczycieli na uroczystym apelu, opowiedział o ogólnopolskiej akcji czytelniczej, która jest inicjatywą Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

policjant-w-szkoleJak co roku pierwszoklasistów naszej szkoły odwiedziła pani sierżant Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, aby przekazać naszym milusińskim wskazówki prawidłowego zachowania się na ulicy. Dzieci dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze do i ze szkoły. Poprzez zabawę i pogadankę poznały podstawowe zasady ruchu drogowego. Z ochotą odpowiadały na pytania pani policjantki dotyczące sygnalizacji świetlnej, przechodzenia przez jezdnię, zabaw w pobliżu jezdni oraz noszenia odblasków. Ich wiedza i zaangażowanie zostały nagrodzone planami lekcji i cukierkami.
To była bardzo mila i pouczająca wizyta.

rozpoczecie-roku-szkolnego-2014-2015 5Uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/15. Przywitaliśmy nowych nauczycieli i pracowników szkoły w naszym gronie. Razem z dziećmi na uroczystość przybyli rodzice. Radości i wesołym rozmowom nie było końca. Wspomnienia z wakacji zostaną z nami, jednak teraz czas na naukę. Przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa. Pan Dyrektor Maciej Kozłowski życzył wszystkim owocnej pracy i samych najlepszych ocen, a także wielu osiągnięć w konkursach i zawodach.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Do góry