zakonczenie-klas-VI24 czerwca 2015r. nadszedł dzień, kiedy uczniowie klas szóstych musieli pożegnać się z murami naszej szkoły. Pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i latami dzieciństwa spowodowała, że niejednemu uczniowi pojawiła się łezka w oku podczas uroczystej akademii. W czasie występu były gorące podziękowania dla wychowawców, nauczycieli , pana dyrektora oraz rodziców. Uczniowie w dowcipny sposób scharakteryzowali sześć lat pobytu w szkole, płynęły też szczere życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

rajd-vibW dniu 12.06 klasa wraz z wychowawcą p. Andrzejem Makarą oraz p. Dyrektorem Maciejem Kozłowskim wybrała się na rajd pieszy trasą forteczną Przemyśl - Dybawka Górna łącznie prawie 15 km. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem w gospodarstwie agroturystycznym na Dybawce oraz wesoło spędzonym czasem z grami i zabawami na świeżym powietrzu.

GALERIA

matematyka-moje-hobbyW dniu 27 maja 2015 r. w nowej siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu przy ul. Grodzkiej 8 odbył się final. XI  Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych  Miasta Przemyśla i Gminy Przemyślpod hasłem „Matematyka – moje hobby”.  Głównym organizatorem konkursu była  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.            

w Przemyślu we współpracy      z  Przemyską Biblioteką Publiczną im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu. Koordynacją  przedsięwzięcia  zajęła się  nauczycielka matematyki  z SP 1 Janina Stochmal. Celem konkursu byłopropagowanie logicznego myślenia, rozwijanie matematycznych zainteresowań i pasji uczniów oraz promowanie  uzdolnionych  uczniów oraz ich nauczycieli.

czy-wiesz-co-jeszW dniu 15 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbył się VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „CZY WIESZ CO JESZ?”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Przemyśla oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci tematyki prozdrowotnej, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz kształtowanie postawy świadomego konsumenta.

niezwykla-podrozWczesnym rankiem 5 czerwca 2014 r. uczniowie klasy II a i b oraz III b wyruszyli na jednodniową wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Na miejscu przywitała nas pani przewodnik, która z pasją opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej Jurajskiego parku. W MUZEUM JURAJSKIM można było obejrzeć różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Wyjście z tego miejsca prowadziło do krainy zabaw. To dopiero była uciecha! Zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, karuzele.. Entuzjazm wzbudziło również zwiedzanie BAŁTOWSKIE ZWIERZYŃCA amerykańskim schoolbusem pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków)rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI.

W maju nasza szkoła świętowała Urodziny Książki. Z tej okazji kl. II b i kl. III b przygotowały montaż słowno muzyczny dla wszystkich dzieci i nauczycieli. Rytmiczne piosenki łatwo wpadające w ucho rozbrzmiewały jeszcze długo po uroczystościach, śpiewane tym razem przez publiczność. Występujący pięknie deklamowali wiersze i odtworzyli scenę bajkową z księżniczką Kapryśnicą, która nie mogła się zdecydować, którą książkę przeczytać. Po tym występie żaden uczeń nie miał wątpliwości, która książka zaciekawiła go najbardziej. Ucieszyła się również pani z biblioteki, ponieważ wzrosły statystyki wypożyczeń.

swieto-szkoly-re14 czerwca 2014 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

- pani Renata Kochanowicz – Kierownik Referatu Oświaty Wydziału Edukacji i Sportu w Przemyślu;

- pani Janina Stochmal – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu;

- pan Grzegorz Hayder – Wiceprezydent Miasta Przemyśla;

- pan Tomasz Kuźmiek - Prezes Stowarzyszenia Regia Civitas;

- pan Stanisław Karszyń – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu;

- funkcjonariusze Straży Miejskiej, Policji oraz SOK.

3 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu odbył się X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KRAJOZNAWCZY. Organizatorami konkursu byli: Zarząd Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach oraz Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu. W trakcie zmagań konkursowych uczniowie musieli wykazać się znajomością:

- historii i zabytków naszego miasta oraz regionu,

- przyrody ożywionej i nieożywionej Przemyśla i okolic

- szlaków turystycznych Ziemi Przemyskiej

oraz umiejętnością posługiwania się planem miasta oraz mapą.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępną informację o wynikach sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Średni wynik uzyskany przez szóstoklasistów w Polce to 25,82 pkt, natomiast w woj. podkarpackim – 26,33 pkt (na 40 możliwych).

Na tle powyższych wyników przemyskie szkoły podstawowe wypadają bardzo dobrze. Wszystkie plasują się powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej. W 9 – stopniowej skali staninowej szkoły przemyskie uzyskały wyniki: 6 (wyżej średni), 7 (wysoki) i 8 (bardzo wysoki). Najlepszy wynik w tym roku osiągnęła Szkoła Podstawowa Nr 16 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi (29,7 pkt, 8 stanin). Nasza szkoła uzyskła wynik 26,52 co plasuje nas w 6 staninie.

źródło: http://www.przemysl.pl/edukacja_i_sport/27920.html

3 czerwca kolejny rocznik czwartoklasistów przystąpił do egzaminu na kartę rowerową. Wzorem lat ubiegłych egzamin przeprowadzono przy współpracy Policji. Dzięki życzliwości i zrozumieniu podkom. Roberta Marszałka Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu i delegowaniu do pracy komisji funkcjonariusza egzamin został przeprowadzony w sposób profesjonalny.

W dniu 29 maja 2014 r. w nowej siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu przy ul. Grodzkiej 8 odbył się finał X Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych z Miasta Przemyśla i Gminy Przemyśl pod hasłem „Matematyka – moje hobby". Głównym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu we współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu. Koordynacją przedsięwzięcia zajęła się nauczycielka matematyki z SP 1 Janina Stochmal. Celem konkursu było propagowanie logicznego myślenia, rozwijanie matematycznych zainteresowań i pasji uczniów oraz promowanie uzdolnionych uczniów oraz ich nauczycieli.

W dniu 31 maja 2014 r. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu oraz Koło TPD Rodzin Zastępczych „DOM" przy współpracy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przemyślu oraz Szkołą Podstawową nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Przemyślu zorganizowało imprezę kulturalną z okazji obchodów „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego" oraz „Dnia Dziecka" dla dzieci i ich rodzin zastępczych zrzeszonych w kole.
O godz 10.00 w Kaplicy Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek przy ul. Waygarta odbyła się Msza Święta w intencji w/w rodzin koncelebrowana przez ks. Marka Kapłona.

Do góry