wiersze-mojego-dziecinstwaUczennice z kl. III a: Julka Smotrycka, Natalka Celarek i Zuzanna Pawliszcze reprezentowały naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie recytatorskim Najpiękniejsze Wiersze Mojego Dzieciństwa organizowanym już po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu. Dziewczynki podbiły serca publiczności recytacją połączoną ze śpiewem i elementami gry aktorskiej. Opiekunem była Pani Danuta Stachniak.

konstytucja-3-maja7 maja br. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – Maja. Przedstawienie słowno-muzyczne przygotowali uczniowie klasy VA i VB pod kierunkiem nauczycieli: p. Agaty KOZŁOWSKIEJ, p. Barbary BURDZIAK oraz p. Zdzisława GIGONIA. W trakcie uroczystości uczennica klasy VB Martyna STADNIK przybliżała uczniom szkoły okoliczności powstania konstytucji oraz jej twórców. Akademię zakończono słowami: „… Niech się święci 3 maja …”

GALERIA

30 kwietnia br. w naszej szkole odbył się apel poświęcony pomordowanym w Katyniu i ich rodzinom. Montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „Pamięć nie dała się zgładzić” przygotowali uczniowie klasy Va i klasy VIa, pod bacznym okiem polonistek: p. Joanny Łuniewskiej-Szydło i p. Renaty Godos.

„Tej nocy zgładzono Wolność

W katyńskim lesie…

Zdradzieckim strzałem w czaszkę

Pokwitowano Wrzesień.

Związano do tyłu ręce,

By w obecności kata

Nie mogły się wznieść błagalnie

Do Boga i do świata”.

konkurs-przyrodniczy-2015W dniu 24 kwietnia 2015 roku w Arboretum w Bolestraszycach odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy„Tylko jedna Ziemia - Ptaki Arboretum w Bolestraszycach”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 w Przemyślu. 

W konkursie wzięła udział reprezentacja naszej szkoły w składzie :

Lilia Jędrychowska  z klasy V b, Grzegorz Gawan z klasy VI a i Konrad Fortuna z klasy VI b.

W ubiegły czwartek i piątek odbyły się zawody lekkoatletyczne: 3-bój dla klas IV i młodszych oraz 4-bój dla klas V-VI. Obejrzyjcie GALERIĘ zdjęć z zawodów.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu Karolina Jakubiec, Grzegorz Zabroni i Dominik Kośmider i Paulina Świrk wraz z Maciejem Kozłowskim Dyrektorem Szkoły upamiętnili 70 rocznicę bitwy pod Monte Cassino chwilą ciszy oraz zapalili znicze pod pomnikiem walczących żołnierzy.

pilka-nozna-1miejsceW dniu 19 i 20 maja na ORLIKU przy SP4 odbyły się zawody powiatowe w mini piłce nożnej dziewcząt. W pierwszym dniu dziewczęta rozgrywały mecze grupowe - nasza drużyna pokonała zespoły SP15 3:1 (bramki K. Kocur 2, W. gwizdała 1) i SP4 2:1 (bramki K. Kocur 2) i zajęła I miejsce w swojej grupie. Następnego dnia zostały rozegrane finały. W meczu półfinałowym dziewczęta wygrały z SP5 5:2 (W. Gwizdała 2, K. Kocur 2, P. Stolarz 1) i pewnie awansowały do finału zawodów. W meczu finałowym nasz zespół po raz drugi pokonał gospodarzy SP4 1:0, po bramce kapitana drużyny Karoliny Kocur, tym samym wygrywając zasłużenie całe zawody! Królem strzelców zawodów została Karolina Kocur - 7 goli a najlepszym bramkarzem Weronika Stolarz.

samurajowie w sp1W dniu 14 maja 2014 r. Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu w ramach Promocji Kultury Japońskiej w Polsce - Polski w Japonii oraz „Wiosennego Powiewu Japonii” odwiedzili samurajowie z grupy „Kamui”, Teatru Kabuki i Teatru Meiji z Japonii min. Tetsuro Shimaguchi, Hiromi Matsumura, Masatomo Kimoto, Shinya Saito wraz z pianistką p. Atsuko Ogawa oraz Dyrektorem CKJ w Przemyślu p. Igą Dżochowską i Z-ca Dyrektora Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie p. Bartłomiejem Cieleckim.

akademia-3maja

 

Wiwat król! Wiwat naród! Wiwat konstytucja!

Takie okrzyki słychać było w naszej szkole podczas uroczystej akademii z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI a oraz szkolny chór zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez panie Renatę Godos, Elżbietę Pietrusiak i Barbarę Burdziak. Wśród bogatych dekoracji i strojów typowych dla epoki stanisławowskiej młodzi artyści przybliżyli koleżankom i kolegom historię oraz okoliczności związane z uchwaleniem konstytucji.

7 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbyły się indywidualne zawody szachowe na szczeblu powiatu. Nasi zawodnicy startowali we wszystkich kategoriach wiekowych osiągając bardzo dobre wyniki. W kategorii chłopców klas I-III Maksim Stańco zajął I miejsce, kategorii dziewcząt Julia Smotrycka zajęła V miejsce. Natomiast w kategorii klas IV- VI wśród dziewcząt Maja Kaliszczak była II wśród chłopców Filip Dobosz był V, Gracjan Kaliszczak VII a Kacper Luby XIV. Najlepsi zawodnicy uzyskali awans do finałów wojewódzkich.

GRATULUJEMY!!

W roku szkolnym 2013/2014 uczeń klasy Vb Norbert Szozda został finalistą przedmiotowego konkursu z języka angielskiego na etapie wojewódzkim, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Niespodzianka jest tym milsza, że w ubiegłym roku jego starszy kolega i koleżanka zdobyli tytuły laureata i finalistki też w tym konkursie.

Do góry