julia-smotrycka8 kwietnia w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu odbyła się 3 edycja międzyszkolnego konkursu ,,Krokusy i inne kwiatywiosenne - ilustracja do wiersza", który został zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Poezji. Uczennica z kl. III a. Julia Smotrycka zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

Klasowy konkurs klas czwartych dotyczący pracy twórczej, której tematem było stworzenie książeczki pt. „Moja przygoda w Narnii”, został rozstrzygnięty.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością lektury, niezwykłą wyobraźnią, umiejętnością poprawnego pisania oraz tworzeniem własnej historii wraz z bohaterami lektury. Pod uwagę brana była również szatę graficzną, pomysłowość związaną z ilustracjami i projektem okładki. Uczniowie wykazali się tak niezwykłą inwencją twórczą. Do tego stopnia, że przygotowująca konkurs nauczycielka języka polskiego pani Renata Godos miała niezły „orzech do zgryzienia”. Z tego powodu wyłoniła ex aequo miejsca pierwsze, drugie i trzecie, pozostali uczniowie uplasowali się ma czwartym miejscu.

dzien-ziemi-i-ksiazki23 kwietnia w Naszej Szkole obchodziliśmy uroczyście dwa ważne święta jakim są Światowy Dzień Ziemi i Światowy Dzień Książki. Z tej okazji chór szkolny, uczniowie z koła przyrodniczego oraz aktywu bibliotecznego przygotowali montaż słowno-muzyczny o korzyściach płynących z czytania oraz o tym jak ważna jest ekologia i dbanie o ziemię, przyrodę. Zostały przypomniane zasady codziennej troski o środowisko.

swiatowy dzień zdrowia7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym dniu uczestniczyliśmy w uroczystości zorganizowanej w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu. Wzięli w niej udział przedstawiciele Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Przemyskiego. Naszą szkołę reprezentowali: uczniowie klasy V – Karolina Wajda i Patryk Zawadzki oraz klasy VI – Ilona Cencora, Karolina Kocur i Patrycja Stolarz. , pod opieką pani Elżbiety Pietrusiak – szkolnego koordynatora zespołu promocji zdrowia.

konkurs matematyczny2Dnia 3 marca 2014 roku w Gimnazjum nr 3 im. Szarych Szeregów w Przemyślu odbył się konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem "Pomyśl, mądra głowo". W konkursie wzięły udział 4-osobowe reprezentacje 11 szkół z Przemyśla i okolicy oraz towarzyszące im grupy kibiców. Nasz zespół w składzie: Mateusz Zacharecki, Maciej Młot, Karolina Jakubiec oraz Paulina Świrk dzielnie walczył o zwycięstwo. Po pierwszej rundzie zmagań matematycznych nasi uczniowie byli najlepsi, mając znaczną przewagą punktów nad innymi szkołami!

pisanka 6W tym roku po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemyślu uczestniczyła w konkursie pod nazwą "GIGANT JAJA ozdabiamy i NAGRODY wygrywamy". Konkurs odbył się w dniu 30 marca 2014r. na terenie Galerii "Sanowa". Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panią Agata Kozłowską przyozdobili 1,5 metrowe styropianowe jajko.  W chwili obecnej trwa konkurs na najpiękniejszą pisankę.  Na wykonane pisanki może głosować każdy, kto w dniach 30.03. - 11.04.2014r. dokona w  Galerii "Sanowa" zakupów powyżej 20 zł. 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły czekają na Państwa głosy!!!!!!

Nasza  pisanka oznakowana jest nr 1.Do góry