ogolnopolskie-czytanie17 marca w naszej szkole odbyła się szkolna edycja Ogólnopolskich Wyborów Książek. Głos wyborczy mieli wszyscy uczniowie Jedynki. Wybierali te książki, które chcieliby, aby w najbliższym czasie zostały zakupione do biblioteki szkolnej.

festiwal-bajkiSzkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu co roku organizuje konkursy plastyczne dla przedszkoli. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Mój czas wolny”. Pod tym tematem został przygotowany też III Festiwal Bajki, na który licznie przybyli przedstawiciele 11 przedszkoli wraz z 150 dziećmi. Wszystkich serdecznie przywitał dyrektor szkoły pan Maciej Kozłowski. Uroczystość miała miejsce 26 marca 2015 r. w przemyskiej Jedynce.

marzannaW piątek 20 marca w przeddzień Pierwszego Dnia Wiosny w klasie IA odbył się klasowy konkurs pt.: „Najpiękniejsza Marzanna”.

Uczniowie pracowali w grupach nad wykonaniem najwspanialszej kukiełki, stosując różnorodne materiały.

Jury złożone z p. Doroty Zembrzuskiej, p. Moniki Lach oraz  uczniów klasy IIA wybrało:

 

I miejsce - Hubert Górski i Kacper Choma

II miejsce - Zuzanna Bazalin, Wiktoria Piętak, Weronika Zielińska

III miejsce - Patryk Orłów, Oskar Mazurkiewicz

GALERIA

sukces-jezykowyDnia 26 lutego 2015 r. Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego zorganizowało I powiatowy konkurs z języka angielskiego dla klas szóstych "English Factor". Obejmował on po dwóch najlepszych szóstoklasistów z 18 szkół podstawowych powiatu przemyskiego, którzy zostali zwycięzcami I etapu mającego   miejsce 26 stycznia 2015 r. w macierzystych szkołach uczniów.

W dniu 6 marca 2015 uczniowie klasy VIa spotkali się z Panem Tomaką – ratownikiem medycznym Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Tematem spotkania była budowa i działanie oraz sposób użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego – AED. Dzieci w  wyjątkowym skupieniu oraz ogromna uwagą wysłuchały wykładu na temat urządzenia, jego budowy oraz okoliczności użycia w podczas sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia drugiej osoby. Podczas kolejnej części spotkania – część praktycznej, uczniowie samodzielnie, pod nadzorem ratownika, udzielali pierwszej pomocy z zastosowaniem AED tym samym stosując zdobytą wcześniej wiedzę w praktyce.

dzien-kobiet18 marca to dzień wyjątkowy i niezwykle miły. Uczniowie z klasy Ia i IIa uczcili święto pań wierszem, piosenką i tańcem. Najmłodsi panowie w bardzo wdzięczny i wesoły sposób recytowali wiersze o kobietach i kobietkach. Przy aplauzie widowni chłopcy dali koncert nie tylko dla swoich koleżanek, ale też dla mam, babć i cioć, grając na instrumentach perkusyjnych do piosenki „Bo z dziewczynami nigdy nie jest źle”. 

Karnawał to czas zabaw, tańców i radości. Nasi milusińscy z klas I-III poprzebierani w ulubione postaci z bajek i fantastycznych krain bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki zespołu "Bazyl". Muzyczny pociąg zabrał uczniów do wielu krajów Europy, aby poznać i zatańczyć ich tradycyjne tańce. Radości nie było końca. 

Na zakończenie imprezy dzieci próbowały słodkości, o które zadbali jak zwykle niezawodni rodzice.

GALERIA

zimowisko-2015W pierwszym tygodniu ferii  w naszej szkole odbyło się zimowisko. Była to wspaniała okazja do spędzenia czasu w atrakcyjny i interesujący sposób. Zajęcia trwały od godziny 9.00 do 14.00. Nauczyciele zapewnili uczestnikom wiele niespodzianek i atrakcji, a panie kucharki zadbały o pyszne śniadania i obiady. Do dyspozycji dzieci była doskonale wyposażona świetlica szkolna, sala gimnastyczna, sala zabaw i pracownia komputerowa. Dzieci uczestniczyły w spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Panią Atsuko Ogawą, która uczyła trudnej sztuki orgiami, panią Katarzyną Grabką z pracowni "Zapiecek", która pokazała jak lepi się naczynia z gliny, panią Alicją Chruścicką - poetką, oraz z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji panią Małgorzatą Czechowską. 

pomysl-madra-glowoDnia 26.02.2015 roku w Gimnazjum nr 3 im Szarych Szeregów odbyła się kolejna siódma edycja konkursu matematycznego "Pomyśl mądra głowo", w której uczestniczyli uczniowie 10 szkół podstawowych z Przemyśla, Żurawicy, Grochowiec i Siedlisk. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów klas szóstych  i sześcioosobowa grupa kibiców którzy nie tylko wspierali czwórkę ale też rozwiązywali łamigłówki i ścierali się z kibicami innych  zespołów w konkurencjach sprawnościowych.

Pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy 6a naszej szkoły – w tym czasie gdy wielu uczniów przemyskich szkół świętowało pierwszy dzień wiosny - wzięli udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Gimnazjum nr 5 im. Św. Jana Kantego w Przemyślu. W zmaganiach, w których główną nagrodę stanowił „ Złoty Indeks Kantówki", uczestniczyli uczniowie 11 szkół podstawowych z Przemyśla i okolic. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Karolina Jakubiec, Maciej Młot i Mateusz Zacharecki.

Pierwszego dnia wiosny – 21 marca – uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w Happeningu „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci". Dzieci wykonały prace plastyczne w konkursie „Sposób na domowe odpady" i zdobyły kilka wyróżnień. Zgromadzone odpady wymienione zostały na jabłka i cukierki.

szachy 3W dniu 10 marca 2014 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się konferencja „Edukacja Historyczna na Planszy – Nowoczesne Gry Planszowe".
W ramach konferencji odbyła się uroczystość przekazania wyposażenia pracowni szachowych dla szkół z województwa podkarpackiego zgłoszonych do projektu "Edukacja przez Szachy w Szkołach Podkarpacia" pod patronatem marszałka województwa podkarpackiego – Pana Władysława Ortyla.

festiwal bajki13.03.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Przemyślu już po raz drugi odbył się Festiwal Bajki. Uczniowie klas: I a, IV a oraz aktyw biblioteczny i świetlica szkolna przygotowali program artystyczny: w każdym wagonie Lokomotywy działy się cuda i dziwy. W jednym ptasie radio ogłaszało wieści, w drugim żabki w stawie kumkały, w kolejnym Czerwony Kapturek z wilkiem prowadził rozmowy a także wiele innych postaci i ciekawostek wiozła nasza lokomotywa.
Goście licznie zgromadzeni: przedszkolaki z 17 przedszkoli z opiekunami i rodzicami na zakończenie odbierali nagrody w konkursie plastycznym „Moja Bajka". Prace dzieci w liczbie 297 pokazały bogactwo wyobraźni autorów.

Oj, działo się, działo. Było głośno, było radośnie....

W czwartek 20 lutego 2014 roku w naszej szkole odbyła się huczna zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Uczniowie zaprezentowali się w wyjątkowo pięknych strojach, wcielając się w różne postacie. W szkole zaroiło się od piratów , rycerzy, klaunów, czarodziejów, wróżek, księżniczek... Wszyscy świetnie się bawili z grupą Bazyl Art. Wspaniała muzyka, kolorowe światła, bańki mydlane, liczne konkursy z nagrodami wprawiły dzieci w atmosferę doskonałej zabawy.

2 marca miał miejsce Wieczór Pamięci Ofiar Majdanu w Kijowie. Koncert fortepianowy Atsuko Ogawy na długo pozostanie w pamięci. Prezentacja multimedialna Zdzisława Czerneckiego przybliżyła tragedię ludzi, którzy już odeszli ale także tych, którzy zostali osieroceni przez ojców, pozostawienie przez synów i mężów. Przybyli goście uczcili minutą ciszy zmarłych. Tragiczne losy naszych sąsiadów pozostaną w naszej pamięci. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu dużą grupa uczestniczyła w wydarzeniu, aby oddać hołd zmarłym i podkreślić jak ważny jest pokój na świecie.

1 marca br. w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Otwarty. Od godziny 10.30 w progach naszej ponad stuletniej szkoły pojawili się pierwsi mili goście. Frekwencja była wysoka, więc gry i zabawy dla milusińskich przebiegały szybko i sprawnie. Wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z pracowni informatycznej, sali do zajęć korekcyjnych, naszego „raju dla maluchów", czyli sali zabaw oraz zajęć z języka angielskiego, prowadzonych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Do góry