rodziny-zastepcze 3W dniu 30 stycznia 2015 r. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu oraz Koło Rodzin Zastępczych „DOM” przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Przemyślu zorganizowało spotkanie opłatkowo – noworoczne dla rodzin zastępczych zrzeszonych w kole. Dzięki uprzejmości pana dyrektora Macieja Kozłowskiego impreza po raz kolejny odbyła się w naszej szkole. Oprócz dzieci z rodzin zastępczych i ich opiekunów udział wzięło wielu zaproszonych gości. Celem spotkania była integracja dzieci i rodziców zastępczych, wspólna dobra zabawa. Na wstępie pan Maciej Kozłowski dyrektor SP 1 w Przemyślu  powitał przybyłych gości. Pan Grzegorz Piestrak dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  złożył noworoczne życzenia. 

W piątek 21 lutego 2014 r. na lodowisku miejskim w Przemyślu odbyły się już VI Otwarte Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w łyżwiarstwie szybkim. Tegoroczne zawody zostały objęte honorowym patronatem Wicemarszałka na Sejm RP Marka Kuchcińskiego, oraz Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy. Tradycyjnie już szóstą edycję tej imprezy przygotowali nam nauczyciele wychowania fizycznego SP 1 w Przemyślu - Andrzej Makara i Artur Goclon przy wsparciu dyrektora Macieja Kozłowskiego. W tegorocznych zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników (112 uczniów). Duża frekwencja pokazała jak dużym zainteresowaniem cieszy się jazda na łyżwach a zawody nabierają szczególnego znaczenia.
Po oficjalnym otwarciu zawodów przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Pana Macieja Kozłowskiego, Przemyski Niedźwiadek poprowadził reprezentantów szkół (SP1, SP4, SP5, SP 6, SP 14, SP16) na honorową rundę wokół lodowiska. Następnie rozpoczęły się starty zawodników poszczególnych kategorii wiekowych. Rozpoczęli najmłodsi uczniowie z klas I-II następnie z klas III-IV, a na koniec najstarsi z klas V-VI. W trakcie zawodów uczestnicy, kibice oraz zaproszeni goście korzystali z przygotowanych przez organizatorów ciepłych posiłków: gorącej herbaty i kiełbasek z grilla.

W ubiegłą środę naszą szkołę odwiedzili strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu, Panowie Zdzisław Wójcik, Daniel Dryniak oraz Rafał Krzywiński. Strażacy omówili m.in. zasady postępowania i alarmowania w przypadku, gdy coś niedobrego dzieje się w ich otoczeniu. Prezentowali także część sprzętu, jaki znajduje się na wyposażeniu Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu. Zwrócili szczególną uwagę na to, jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi, który odbiera telefon alarmowy. Cieszy fakt, że sporo uczniów wiedziało, jaki numer należy wybrać, aby dodzwonić się do straży pożarnej czy innych służb ratowniczych. Ogromną furorę zrobiły m.in. ubranie gazoszczelne, skafander czy latarka płetwonurka. 

Pan Zdzisław Wójcik jest prezesem klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk" funkcjonującego od 27 lat przemyskiej Straży Pożarnej. Pytał zgromadzone w sali gimnastycznej dzieci czy wiedzą, kto z rodziców jest krwiodawcą, czy ci, którzy nie są dawcami, znają swoją grupę krwi. Przeprowadził też konkurs wiedzy na ten temat i wręczył oryginalne kalendarze wydane przez „Płomyk" przy współpracy z ludźmi wielkiego serca, a także ulotki informujące o działalności tego klubu. Super „kroplę" krwi zdobył uczeń VI klasy Maciej Młot. Z. Wójcik mówiąc o krwiodawstwie, wspominał strażaka-bohatera. Jest nim właśnie mł. bryg. Dryniak, który cztery lata temu, narażając własne życie, uratował dryfującego na krze płynącej po rzece San w Przemyślu, wędkarza. Odniósł przy tym poważne obrażenia. Celem ratowania jego życia lekarze przeprowadzili dwie operacje i przetoczyli mu blisko sześć litrów krwi.

6 lutego 2014 otworzyliśmy drzwi szkoły dla przedszkolaków i ich rodzin. Rodzice podziwiali odnowione korytarze i sale, jasne i przestrzenne z nowymi parkietami i oknami. Po atrakcjach przygotowanych dla gości oprowadzała przybyłych Przemisia. Program był bogaty, zarówno ten do obejrzenia jak i ten, w którym dzieci brały czynny udział. Przygotowane zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności porządkowania, segregowania i spostrzegawczości. Mali goście mogli zapoznać się z grami dydaktycznymi takimi jak: Pussy, Logico, Paleta dydaktyczna, pussy 3D, Memos i inne. W trakcie zabawy dzieci miały możliwość zapoznać się i dotknąć sfery matematycznej, przyrodniczej i polonistycznej. Miały okazję skorzystać z interaktywnych programów multimedialnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 lat. Rozwijały wyobraźnię. Dużym powodzeniem cieszyła się sala zabaw, w której to dzieci pozostawiały nieśmiałość i zawstydzenie by dalsze ciekawostki zgłębiać dokładnie. Spędziły miłe chwile skacząc do kulowego basenu, pokonywały tory przeszkód, a z dużych klocków budowały zamki i domki. Skakały także na dużych piłkach. Miały też okazję spotkać się z zaprzyjaźnionymi z naszą szkołą paniami: Atsuko Ogawa i Igą Dżochowską, które to wykonywały razem z uczniami Jedynki różne ciekawe figurki techniką origami.

W dniu 04.02.2014 na sztucznym lodowisku Przemyskiego ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu w łyżwiarstwie szybkim. Impreza zorganizowana została w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Uczniowie naszej szkoły startujący w Mistrzostwach odnieśli wielski sukces kompletnie deklasując przybyłą konkurencję zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej. W pokonanym polu pozostawiliśmy SP-14, SP-16, SP – 11 oraz SP-6.

Witamy na naszej stronie internetowej w nowej, nowoczesnej odsłonie. Projekt i realizacja nowej strony internetowej to dzieło pana Andrzeja Makary, podobnie jak naszej poprzedniej witryny. Mamy nadzieję, że strona będzie jeszcze bardziej przyjazna i przez to częściej odwiedzana. Postaramy się aby zawarte w niej informacje były aktualne. W związku z przenosinami nie wszystkie zakładki i informacje będą dostępne, ale zapewniamy, że braki będą sukcesywnie uzupełniane. Zapraszamy także na profile naszej szkoły na Facebook-u, YouTube, Vimeo i Google+. Liczymy na wyrozumiałość za powstałe niedogodności.

Poprzednia witryna będzie cały czas dostępna pod adresem: http://example.hekko.pl/stara_witryna/

W pierwszym tygodniu ferii ponad 60 uczniów z naszej szkoły miało możliwość udziału w zimowisku zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Śródmieście" oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Przemyślu. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy: najmłodsi z klas I-III oraz dwie grupy uczniów z klas IV-VI na których czekał bogaty program zajęć sportowych przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego Andrzeja Makarę i Artura Gocolna.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach na basenie, lodowisku, strzelnicy LOK oraz codziennych zajęciach sportowo-rekreacyjnych na sali gimnastycznej Medycznej Szkoły Policealnej w Przemyślu. Nie zabrakło również gry w szachy, warcaby oraz rozrywki na komputerze i rozgrywek w FIFĘ na konsoli PS3.

Końcówka zeszłego roku, okazała się (nie tylko z uwagi na Święta Bożego Narodzenia), być bardzo radosna, ciepła i obfitująca w same dobre wspomnienia. Z końcem zeszłego roku bowiem, 27 grudnia 2013 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie, wyjątkowej grupy ludzi. Ludzi, którzy postanowili uczcić 15 lecie ukończenia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu, rocznik 1990-1998. Czas, który spędziliśmy wspólnie w podstawówce, pełen wyzwań, czasem trudności, ale i dobrych wspomnień, był bardzo dla nas ważny. Poznawaliśmy otaczający nas świat, nawiązywały się pierwsze przyjaźnie i sympatie. Część z nich, pomimo upływu lat, nadal trwa. Niektóre osoby spotkały się pierwszy raz - pierwszy od 15 lat. Ostatnim wspólnym wspomnieniem była wtedy uroczysta akademia na zakończenie Szkoły Podstawowej... Oglądając zdjęcia sprzed lat, wspominaliśmy naszych drogich nauczycieli i niezapomniane chwile spędzone w szkole.

Do góry