W dniu 21 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Frekwencja była bardzo dobra - prawie wszyscy uczniowie mieli dla kogo występować, a występowali wszyscy. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem wychowawców: Danuty Stachniak i Beaty Mikrut.

Po występie zaproszono gości do klas, gdzie można było zjeść coś słodkiego oraz napić się kawy lub herbaty.

Uroczystość dostarczyła wielu przyjemnych wzruszeń.

Uczniowie klasy IIIA ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu wzięli udział w pięknej i potrzebnej wszystkim akcji Jurka Owsiaka. W dniu 11 stycznia 2015 r. w Galerii „Sanowa" pięknie zatańczyli przed licznie zgromadzoną publicznością. Wystąpili w tańcu „GWIAZDEK" o tematyce świątecznej, wiązance tańców ludowych i towarzyskich. Końcowym akcentem występu był pięknie ukazany „Walc Barbary" z filmu „Noce i Dnie". Nad całością występu czuwała wychowawczyni klasy IIIA Danuta Stachniak.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i Dyrektorowi Szkoły Maciejowi Kozłowskiemu za zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się Babci Julki Smotryckiej za wykonanie pięknych kwiatów - nenufarów, które wykorzystane zostały w tańcu „Walc Barbary".

Gromkie brawa od publiczności to znak, że nasz występ podobał się. Dziękujemy.

ekolog-201418 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu odbył się etap regionalny konkursu „Ekolog 2014", organizowanego przez Zarząd Oddziału Przemyskiego Ligi Ochrony Przyrody. Nasi reprezentanci uplasowali się na następujących miejscach:

Grzegorz Gawan z klasy VIa - VIII miejsce
Konrad Fortuna z klasy VIb - IX miejsce
Dominik Zalesczyk z klasy Va - IX miejsce

Serdecznie gratulujemy chłopcom i Pani mgr Elżbiecie Pietrusiak.

gwiazdkaCzas przed świętami Bożego Narodzenia to odpowiedni moment na poznawanie tradycji związanych ze świętami, składania sobie życzeń i kolędowania. Tak też było w klasie I "a" i II "a". Wychowawczynie p. Dorota Zembrzuska i Elżbieta Kuźma zadbały o odpowiedni wystrój klas i świąteczną atmosferę. Uczniowie przy wspólnym stole przygotowywali dekoracje, ozdabiali pierniki, dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i kolędowali. To były mile spędzone chwile, które na długo pozostaną w pamięci.

 

Po feriach pod naszą szkołą pojawi się opiekun dzieci na przejściach pieszych, który będzie przeprowadzał uczniów przez jezdnię. Zapewni to bezpieczeństwo uczniów podczas przechodzenia z budynku głównego do filialnego.

W dniu 18 stycznia 2014 r. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu oraz Koło Rodzin Zastępczych „DOM" przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Przemyślu zorganizowało spotkanie opłatkowo – noworoczne dla rodzin zastępczych zrzeszonych w kole.. Dzięki uprzejmości pana dyrektora Macieja Kozłowskiego impreza odbyła się po raz kolejny w naszej szkole. Oprócz dzieci z rodzin zastępczych i ich opiekunów wzięli w niej udział zaproszeni goście: P. Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla, w imieniu pana Wicemarszałka Marka Kuchcińskiego p. Władysław Bukowski, Poseł na Sejm RP p. Marek Rząsa , Dyrektor Biura posła na Sejm RP p. Piotra Tomańskiego - p. Tomasz Wardęga, Dyrektor TPD p. Grzegorz Piestrak, Przewodnicząca Koła Rodzin Zastępczych „DOM" p. Ewa Frankowska, Dyrektor MOPS p. Tomasz Baran, Dyrektor „Caritas" Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec, ks. katecheta Krzysztof Mierzejewski, Przewodnicząca Rady Osiedla „Łukasińskiego" p. Krystyna Makara, Przewodniczący Rady Osiedla „Kruhel Wielki" p. Zbigniew Górski, Przewodniczący Rady Osiedla „Stare Miasto" p. Witold Wiśniewski oraz p. Adrian Głowacz. Łącznie przybyło ok 100 osób. Celem spotkania było zintegrowanie dzieci i rodziców zastępczych, wspólna dobra zabawa. Na wstępie pan dyrektor SP 1 w Przemyślu – Maciej Kozłowski powitał przybyłych gości. Pan Grzegorz Piestrak dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i pani Ewa Frankowska Przewodnicząca Koła Rodzin Zastępczych „DOM" wręczyli Panu Andrzejowi Makarze odznakę „Przyjaciel Dziecka". Później głos zabrał pan Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla, który przywitał tak licznie zgromadzonych i złożył noworoczne życzenia. W imieniu księdza prałata Mieczysława Rusina ksiądz katecheta Krzysztof Mierzejewski życzył wszystkim Bożego Błogosławieństwa.

Z wielką radością informujemy, iż projekt budowy placu zabaw przy naszej szkole został ujęty w budżecie miejskim na rok 2014!! Plac zabaw będzie zlokalizowany przy budynku filialnym, także jeszcze w tym roku najmłodsi uczniowie będą mieli możliwość bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu.

Styczeń to nie tylko czas karnawału, ale również czas wspólnego kolędowania. 10 stycznia br. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu w obecności rodziców, dziadków, dzieci i zaproszonych gości z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek,Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP z Przemyśla i Prałkowiec, oraz z Przedszkola nr 9 i Akademii Malucha odbyło się świąteczne przedstawienie pt. „Jasełka w bajkowej krainie" w wykonaniu uczniów klasy Ia i IIIa. Przy magicznych dźwiękach pastorałek do stajenki przyszły postacie ze znanych bajek: Pinokio, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Calineczka, Smerfetka, Dziewczynka z zapałkami oraz trzej królowie, aby oddać pokłon Jezusowi i przekazać pokojowe przesłanie. Nad oprawą artystyczną czuwały nauczycielki p. Dorota Zembrzuska i p. Elżbieta Kuźma. Życzenia noworoczne w imieniu ks. Prałata Mieczysława Rusina złożył ks. katecheta Marek Kapłon.

Nasza szkolna biblioteka zdobyła nowych czytelników. Uroczyste ich przyjęcie do grona czytających dzieci nastąpiło 15 stycznia 2014 roku. Z tej okazji Aktyw Biblioteczny wystawił dla nich inscenizację "Czerwonego Kapturka". Przedstawienie wszystkim bardzo się podobała. Wielkie zainteresowanie wzbudziło przebranie wilka i lisa. I a odwiedziła też po raz pierwszy bibliotekę. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, zapoznali się z regulaminem i pożyczyli pierwszą bajkę.

Do góry