jaselka19 grudnia 2014r. w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. Uczniowie klasy IIIA i IIIB przygotowali JASEŁKA. W blasku choinek, szopki, rozbrzmiewających kolęd oraz tańców „GWIAZDEK” dzieci cieszyły się z narodzin Jezuska. Była Maryja, Józef, Trzej Królowie z paziami, pastuszkowie i wiele innych postaci z Betlejem.Nie zapomniano również w tym dniu o ludziach ubogich i samotnych. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu „Dziewczynka z zapałkami”.

Nasza szkoła w tym roku szkolnym 2014/2015 przystąpiła do programu sportowego „Mały Mistrz” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji. Program objął uczniów klasy IA, którego koordynatorem jest p. Dorota Zembrzuska i p. Artur Goclon i będzie trwał przez następne lata edukacji wczesnoszkolnej.

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

andrzejki-bibliotekaKlasa I a i II a pod opieką wychowawczyń Doroty Zembrzuskiej i Elżbiety Kuźmy uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w przemyskiej bibliotece pt. "Andrzejkowe wróżby". Uczniowie zapoznali się z historią i tradycjami związanymi ze świętowaniem andrzejek. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów, koła fortuny oraz innych przepowiedni. Najwięcej radości sprawiła wróżba - "Kim będę w przyszłości". Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali rysunki, które zawisły w czytelni dla dzieci  przemyskiej biblioteki.

GALERIA

orzechowceW roku szkolnym 2014/15 podobnie jak w latach poprzednich, członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody wraz z opiekunem, panią Elżbieta Pietrusiak, zorganizowali w szkole akcję zbierania darów dla bezdomnych zwierząt w schronisku w Orzechowcach.  Dzięki hojności naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało nam się zebrać i zakupić dużą ilość karmy dla psów i kotów oraz inne akcesoria potrzebne zwierzętom. Zebrane w szkole „dary” przekazaliśmy panu kierownikowi schroniska, a za zebrane pieniądze kupiliśmy karmę, którą zawieźliśmy do schroniska w dniu 27 listopada. Dziękujemy  wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom. Szczególne podziękowania składamy pani Danucie Lenczyk, która pomogła nam w dowozie darów i uczniów do schroniska.

korczakSzkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu we współpracy ze Stowarzyszeniem Katarsis Terapia przez Sztukę uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Pisze do Pana Panie Doktorze".
Projekt ten zwyciężył przewagą 73% głosów w konkursie ogłoszonym przez Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka w Warszawie, któremu patronuje Prezydentowa Anna Komorowska i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Celem projektu było promowanie idei zapoczątkowanej przez Janusza Korczaka o prawach i obowiązkach dzieci, popularyzowanie jego osiągnięć wychowawczych oraz promowanie twórczości tego artysty. W projekcie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

w dniach 2 i 5 stycznia 2015 r. (piątek i poniedziałek)

w godz. 6.30 – 16.30

szkoła zapewnia opiekę świetlicową

W dniach 22, 23, 24, 29, 30, 31.12.2014 r. szkoła jest nieczynna

andrzejki klas I-III28 listopada 2014 r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu Andrzejki Integracyjne. Wzięli w nich udział uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z Przedszkola nr 9 wraz z wychowawcami. Każdy z nas miał okazję przebrać się za wróżkę, czarownicę, czarnoksiężnika, kota. Pojawiły się również inne postacie i dziwne stwory. W programie znalazły się oczywiście tradycyjne konkursy i wróżby andrzejkowe, a na zakończenie zagrała muzyka, przy której uczniowie mogli oddać się tanecznym pląsom. 
Dzięki rodzicom mogliśmy posilić się pysznym i słodkim poczęstunkiem. Był to bardzo radosny dzień, pełen czarów, wróżb i zabaw.

GALERIA

konkurs-wiedzy-o-lesieW dniu 25 listopada 2014 roku w Nadleśnictwie Krasiczyn odbył się drugi etap Konkursu wiedzy o lesie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie , którzy w etapie szkolnym zdobyli największą liczbę punktów: Lilia Jędrychowska, Martyna Daniów i Filip Pudlik – wszyscy z klasy Vb.
W drugim etapie międzyszkolnym nasi reprezentanci zmierzyli się z przedstawicielami szkół z terenu miasta, powiatu przemyskiego i z Jarosławia. Mimo bardzo silnej konkurencji uczennica Lilia Jędrychowska wykazała się najlepszym przygotowaniem oraz wiedzą na temat lasów i zdobyła zaszczytne I miejsce.

Do góry